';

Pod pojęciem szeroko rozumianej medycyny estetycznej, skupia się dziedzina głównie wokół profilaktyki starzenia skóry, a także działań mających na celu poprawę jakości skóry oraz jej odmłodzenia. Metody, które wykorzystuje się w niej pozwalają więc na odmłodzenie skóry, pozbycie się niechcianych zmarszczek, usunięcie blizn, czy innych defektów, które negatywnie odbijają się na naszej samoocenie. Dzięki temu możemy osiągnąć wymarzone efekty, bez potrzeby przechodzenia operacji plastycznych. Z medycyny estetycznej korzystają również kobiety chcące pozbyć się skórki pomarańczowej (cellulitu) oraz rozstępów. Kobiety uwielbiają medycynę estetyczną, gdyż przez długie lata pozwala ona zachować im młodą i idealną skórę. Medycyna estetyczna to zabiegi wyśrodkowane pomiędzy kosmetologią, mało inwazyjną, a chirurgią plastyczną, już mocniej ingerującą. Przez to, że sięga trochę głębiej jak warstwa naskórka, często zabiegi są szybciej efektowne jak po zabiegach kosmetologicznych.

Kosmetologia zajmuje się zagadnieniami związanymi z upiększaniem, składem preparatów kosmetycznych i ich zastosowaniem oraz wpływem na poszczególne rodzaje skóry. To zabiegi tylko powierzchowne. Mniej inwazyjne, niż zabiegi medycyny estetycznej, nie ingerują w głębsze warstwy skóry. Kosmetolog zajmuje się nie tylko kwestią pielęgnacji twarzy i ciała, ale również kompleksowym doradztwem w zakresie zdrowego trybu życia oraz problemami i dolegliwościami związanymi z chorobami skóry oraz włosów (trychologia). Zabiegi bardzo często wymagają powtarzalności w krótkim czasie. Zaletą jest to, że często są to zabiegi manualne, oparte na formie masażu.

W naszej klinice wychodzimy z założenia, że medycyna estetyczna i kosmetologia, to połączenie, którego efektem jest zdrowie i naturalne piękno. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i na zabiegi.

Recommend
  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIN
  • Pinterest
Share
Tagged in