';

Jędrna skóra i szczupła sylwetka? Jest na to sposób!

Redukcja tkanki tłuszczowej to jedna z największych potrzeb klientów gabinetów medycyny estetycznej i kosmetologii. Droga do wymarzonej sylwetki zdecydowanie nie jest prosta, nawet przy zachowaniu odpowiednich zasad odżywiania i aktywności fizycznej. Dodatkowym problemem staje się często brak jędrności skóry, będący częstą konsekwencją utraty wagi.

Modelowanie sylwetki icoone targówek

Naturalne metody redukcji tkanki tłuszczowej

Dość oczywistym sposobem utraty nadmiaru kilogramów jest dbanie o odpowiednią dietę oraz aktywność fizyczną. Nie oznacza to jednak głodu i stale obolałych mięśni. Monitorowanie kaloryczności posiłków jest aktualnie łatwiejsze niż kiedykolwiek, dzięki istnieniu licznych aplikacji mobilnych przeznaczonych do tego celu. Dodanie do codziennego jadłospisu dużej ilości surowych warzyw oraz błonnika (np. w postaci otrębów) zmniejsza uczucie głodu w ciągu dnia, przy jednoczesnym zachowaniu niskiej kaloryczności posiłków. Aktywność fizyczna z kolei wcale nie musi wiązać się z godzinnym pobytem na siłowni. Efekty przynoszą już małe zmiany — zwiększenie ilości kroków w ciągu dnia lub używanie schodów zamiast windy.

Naturalne metody odchudzające to jednak również pobudzenie metabolizmu. Taki efekt osiągnąć można poprzez picie naparów ziołowych (m.in. imbir, pokrzywa, czystek) czy dodawanie do potraw odpowiednich przypraw (kurkuma, chili, pieprz).

Domowy sposób na ujędrnienie ciała to z kolei peeling wykonany ze zmielonej kawy, cukru oraz oliwy z oliwek.

Odchudzające zabiegi kosmetologiczne

Współczesna kosmetologia dysponuje wysoko rozwiniętą aparaturą, która może być wszechstronnie wykorzystywana do redukcji nadmiernie nagromadzonej tkanki tłuszczowej, modelowania sylwetki i ujędrnienia skóry.

Jednymi z najpopularniejszych metod jest intensywny masaż z wykorzystaniem wyspecjalizowanych głowic. Zabieg modelowanie sylwetki Icoone, który wykorzystuje takową głowicę, to w pełni bezpieczny, a zarazem skuteczny sposób na wymodelowanie sylwetkę. Specjalna głowica z mikrootworami dokładnie opracowuje tkanki z dokładnością co do centymetra, dzięki czemu wybrana partia staje się smuklejsza i ujędrniona.

Medyczne metody wyszczuplania

Jedną z najskuteczniejszych metod redukcji tkanki tłuszczowej jest lipoliza iniekcyjna. Popularność tego zabiegu związana jest z możliwością osiągnięcia naprawdę spektakularnych efektów.

Lipoliza iniekcyjna to zabieg polegający na wprowadzeniu pod skórę, bezpośrednio do tkanki podskórnej bogatej w komórki tłuszczowe, fosfatydylocholiny. Wywołuje ona efekt lipodestrukcji, czyli uszkodzenia komórek tłuszczowych, które następnie zostają usunięte przez organizm. Lipoliza iniekcyjna przynosi efekty niezwykle szybko — już po pierwszym zabiegu. Najbardziej satysfakcjonujące rezultaty widoczne są jednak po serii zabiegów.

Na przekór wiotkości — poprawa jędrności skóry w gabinecie

Po dużej utracie wagi, ale nie tylko wtedy, nadmiar wiotkiej skóry nie dodaje sylwetce uroku. Istnieją zabiegi kosmetologiczne, które rozprawiają się z pozbawioną jędrności skórę, potęgując efekt wyszczuplenia i odmładzając wygląd ciała.

Jednym z nich jest wspomniany wcześniej zabieg Icoone. Jest on nie tylko wyszczuplający, ale również dzięki stymulacji krążenia silnie ujędrniający.

Zabiegiem o ogromnej sile działania jest radiofrekwencjamikroigłowa. Wykorzystuje on połączone techniki nakłuć i impulsów elektrycznych o odpowiedniej częstotliwości, które wywołują w skórze zjawisko termoliftingu — intensywnego skurczenia włókien kolagenowych objawiających się spektakularnym wręcz ujędrnieniem. Metoda ta wykorzystywana jest również w redukcji rozstępów.

Podobnie świetne efekty napięcia skóry, zwłaszcza okolicy podbródkowej, przynosi zabieg dermapen. To metoda wykorzystująca tysiące mikronakłuć, mobilizujących skórę do intensywnej przebudowy, dzięki której staje się ona ponownie jędrna i napięta.

Poprawa jędrności skóry twarzy, szyi i dekoltu to również efekt działania kwasów pHformula, znanych z wywoływania efektu chemicznego resurfacingu, czyli kompleksowej metamorfozy skóry, dzięki którym jest ona ponownie wygładzona, gęstsza i uniesiona.

 

Recommend
  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIN
  • Pinterest
Share
Tagged in