';

Zmarszczki męskie

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej cieszą się coraz większą popularnością u płci męskiej. Wraz z wiekiem u obu płci zmniejsza się produkcja kolagenu i elastyny w skórze, co skutkuje utratą jej gęstości i napięcia. W wyniku procesu wiotczenia skóra poddaje się naturalnie występującemu rozciąganiu tkanek. Skóra mężczyzn jest o 25% grubsza niż skóra kobiet, dlatego również zmarszczki postępujące wraz z wiekiem są głębsze. Najczęściej zabiegi z zakresu medycyny estetycznej są wykonywane w celu zlikwidowania zmarszczek pod oczami, na czole, zmarszczek mimicznych i lwiej zmarszczki.

Kwas hialuronowy

Kwas hialurnowy to popularny preparat wykorzystywany w zabiegach skierowanych dla mężczyzn. Jest to substancja, która naturalnie występuje w organizmie człowieka, a ponadto jest odpowiedzialna za nawodnienie naszej skóry. Kwas hialuronowy, elastyna i kolagen to trzy czynniki decydujące o jędrności i elastyczności skóry. Celem zabiegu jest wstrzyknięcie w skórę twarzy lub szyi preparatu mającego na celu uzyskanie efektu liftingu i wzmocnienia skóry. Po przeprowadzonym zabiegu skóra odzyskuje utraconą witalności blask, a zmarszczki i bruzdy są wygładzone. Dzięki temu twarz wygląda młodziej. Efekty zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego utrzymują się od 9 do 18 miesięcy.

Zabieg hifu

Kolejnym skutecznym zabiegiem w walce ze zmarszczkami u mężczyzn jest zabieg Hifu ( high-intensity focused ultrasound) wykorzystujący skupianą wiązkę fal dźwiękowych o dużym zasięgu. Zabieg wykonuje się na skórze twarzy i szyi. Dzięki niemu zostaje pobudzona produkcja elastyny i włókien kolagenowych, co przekłada się na spłycenie zmarszczek i poprawę napięcia skóry. Zabieg Hifu jest stosowany do odmłodzenia owalu twarzy, a także spowolnienia naturalnego procesu starzenia się skóry u mężczyzn.

Dermapen

Wśród zabiegów medycznych skierowanych dla obu płci wyróżnia się także Dermapen, czyli urządzenie, które swoim kształtem przypomina długopis i pozwala na odmłodzenie skóry. Celem zabiegu jest wykonywanie mikronakłuć skóry, dzięki którym substancje czynne mogą przeniknąć w jej głębsze warstwy. Zabieg jest bezbolesny i szybki. Dermapen doskonale spłyca zmarszczki, a także pomaga w walce z niestycznymi bliznami i znamionami. Wykonanie zabiegu przyczynia się do stymulacji fibroblastów i przebudowy oraz syntezy kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Efektem zabiegu jest poprawa elastyczności i napięcia skóry.