';

Wypadanie włosów

Wypadanie włosów to częsty problem dotykający mężczyzn w różnym wieku, jednak zdarza się, że zakola, które dla wielu są oznaką starości, dotykają także panów w młodym wieku. Skutkuje to ich złym samopoczuciem i niską samooceną. Dzięki rozwojowi medycyny estetycznej wykorzystującej nowoczesną technologię możliwe jest wykonanie zabiegów, które sprawią, ze zakola staną się tylko złym wspomnieniem.

Mezoterapia igłowa

Popularnym zabiegiem wykonywanym u mężczyzn borykających się z problemem wypadania włosów jest mezoterapia igłowa. Jest to prosty zabieg polegający na ostrzykiwaniu skóry głowy specjalnymi substancjami leczniczymi, które powodują wzmocnienie cebulek oraz odżywiają włosy. Wykonanie mezoterapii igłowej głowy pozwala na spowolnienie procesu wypadania włosów. Preparaty stosowane do zabiegu zawierają w sobie substancje aktywne tj. koenzym, cynk, kwasy nukleinowe oraz witaminy i aminokwasy. W wyniku tego mezoterapia wspomaga również proces odrastania włosów. Do zabiegu można wykorzystać również osocze bogatopłytkowe pozyskane z własnej krwi pacjenta lub komórki macierzyste, które są pozyskiwane z tkanki tłuszczowej.

Po przeprowadzonym zbiegu na skórze może występować niewielkie podrażnienie, zaczerwienienie i miejscowa tkliwość. Objawy te nie są powodem do niepokoju i ustępują po upływie kilku godzin.

Dermapen

Dermapen to urządzenie o niewielkich rozmiarach, które swoim wyglądem przypomina długopis. Dzięki wszechstronnemu działaniu może być wykorzystywane na całe ciało oraz skórę głowy. Jest to doskonały zabieg dla mężczyzn borykających się z problemem wypadających włosów. Pulsujące igły, w które jest wyposażone urządzenie, powodują powstanie mikrourazów, co skutkuje pobudzeniem naturalnych procesów regeneracyjnych skóry i fizjologiczną indukcję kolagenu. Stymulacja procesów naprawczych wywołuje intensywną regenerację obszaru zabiegowego. Zabieg przynosi rewelacyjne efekty w leczeniu wypadania włosów, gdyż skóra głowy staje się wyraźnie odżywiona, a struktura włosów ulega znacznej poprawie. W wyniku tego dochodzi również do zahamowania ich wypadania, a także pobudzenia procesu odrastania włosów. Dermapen przynosi oczekiwane efekty po wykonaniu serii zabiegów ok. 3-6.

Dr Cyj- Terapia Peptydowa włosów

Terapia Peptydowa Włosów, czyli Dr Cyj jest zabiegiem stosowanym do leczenia wypadania włosów i łysienia u mężczyzn. Celem zabiegu jest podanie w skórę specjalnie skomponowanych koktajli odżywczych, w których składzie znajduje się siedem peptydów i was hialuronowy. Zabieg jest bezbolesny i komfortowy dla pacjenta. Substancje zawarte w koktajlu powodują pobudzenie procesu wzrostu włosów, hamują ich wypadanie, a ponadto wzmacniają.