Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego i fibryny jest doskonałym połączeniem wysokiej skuteczności z pełnym bezpieczeństwem. Wampirzy lifting polega na wprowadzeniu wgłąb skóry składników uzyskanych z własnej krwi pacjenta na zasadzie mezoterapii igłowej (drobnych nakłuć skóry), dzięki czemu zabieg jest w pełni naturalny. Pod wpływem jego działania skóra stymulowana jest do wytwarzania nowych naczyń krwionośnych, przebudowuje się naskórek, a znajdująca się głębiej skóra właściwa staje się zagęszczona, dając efekt ujędrnienia i rozświetlenia.
Osocze bogatopłytkowe (PRP) Targówek

Osocze bogatopłytkowe jest frakcją krwi pacjenta, która zawiera liczne płytki krwi, bogate w składniki stymulujące tkanki, głównie czynniki wzrostu. To one odpowiadają za mobilizację komórek skóry do produkcji kolagenu i elastyny — podstawowych włókien skóry odpowiedzialnych za jej młody wygląd.
Fibryna jest dodatkowym składnikiem krwi, o charakterystycznej zdolności do tworzenia trójwymiarowej sieci w tkance, dzięki której uwalnianie się czynników wzrostu z płytek krwi następuje stopniowo, a efekt ich działania jest bardziej długotrwały.
WSKAZANIA:
- oznaki starzenia (zmarszczki, nierówności skóry, bruzdy),
- skóra niedotleniona, poszarzała,
- skóra zwiotczała,
- skóra przesuszona, wymagająca odżywienia,
- problem wypadania i osłabienia włosów.
PRZECIWWSKAZANIA:
- ciąża i okres karmienia piersią,
- przeziębienie i gorączka,
- nieprawidłowe wyniki morfologii krwi,
- choroby krwi (np. anemia, hemofilia),
- świeża opalenizna,
- aktywne stany bakteryjne, grzybicze i wirusowe (np. opryszczka),
- przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych,
- przyjmowanie antybiotyków lub sterydów,
- skłonność do powstawania keloidów/bliznowców,
- nieuregulowane choroby ogólnoustrojowe (np. cukrzyca typu I),
- choroby autoimmunologiczne,
- epilepsja,
- choroby nowotworowe (do 5 lat od wyleczenia).
Zalecenia po zabiegu osoczem bogatopłytkowym
- należy zwracać szczególną uwagę na zasady higieny: używać najlepiej jednorazowych ręczników do osuszania okolicy poddawanej zabiegowi, unikać dotykania poddanej zabiegowi okolicy, unikać kontaktu ze zwierzętami, zmienić pościel, unikać skupisk kurzu, ziemi itp.
- nie należy się opalać przez 4 tygodnie od wykonanego zabiegu (należy stosować krem z filtrem SPF 50),
- przez tydzień należy unikać: sauny, basenu, dużej aktywności fizycznej, sportów zimowych, zabiegów złuszczających i depilacji.
- przez 24 godziny nie należy przyjmować leków przeciwzapalnych, rozrzedzających krew oraz spożywać alkoholu,
- przez 7 dni nie należy stosować produktów złuszczających, kremów z retinolem lub kwasami,
- makijaż można nałożyć około 2 dni po zabiegu, po zagojeniu zmian w miejscach nakłuć.
Jak wygląda skóra po zabiegu osoczu bogatopłytkowym?
Nie zalecamy wykonywania zabiegu mezoterapii osoczem dzień przed, oraz w trakcie miesiączki. Przed zabiegiem osoczem bogatopłytkowym pacjent powinien przeprowadzić badania krwi, w celu ocenienia stanu zdrowia. Możliwość przeprowadzenia mezoterapii osoczem ocenimy na podstawie aktualnych badań morfologii ogólnej.
Jak przygotować się do zabiegu osoczu bogatopłytkowym?
Aby zabieg mezoterapii osoczem bogatopłytkowym i fibryną był skuteczny, istotna jest dobra jakość krwi pacjenta. Z tego względu należy wykonać morfologię krwi, na której wyniku będzie się opierać konsultacja przed zabiegiem. Warto pić dużo wody oraz dbać o zdrową dietę. Na około tydzień przed zabiegiem należy (jeśli to możliwe) unikać przyjmowania leków rozrzedzających krew (np. aspiryna, polopiryna). Aby uniknąć ewentualnych zasinień, zalecana jest suplementacja witaminy C oraz stosowanie na skórę preparatów z arniką, kasztanowcem lub witaminą K. Wykonywanie zabiegu mezoterapii osoczem nie jest polecane w czasie miesiączki, a także dzień przed jej wystąpieniem i dzień po jej zakończeniu.
Cennik
Osocze bogatopłytkowe (PRP) | |
Twarz | 600 zł |
Każda następna okolica (szyja, dekolt, dłonie) | 100 zł |